آموزشی, خواص زعفران

رفع خستگی با زعفران

رفع خستگی با زعفران

آیا از خواصی که گیاه زعفران می تواند برای شما داشته باشد اطلاعات دارید؟ آیا می دانید که زعفران را به چه شکل هایی می توان مورد استفاده قرار داد؟ هدف از کشت زعفران چیست و معمولاً چه قسمت هایی از آن مورد برداشت قرار می گیرد؟ برای خرید زعفران با کیفیت و درجه یک به چه مراکزی می توانید مراجعه نمایید؟ هنگام خرید زعفران چه عواملی می تواند مد نظر شما باشد؟

خاصیت گیاه زعفران

رفع خستگی با زعفران

زعفران سوپر نگین یکی از پر خاصیت ترین گیاه هایی است که در ایران مورد کشت قرار می‌ گیرد و می تواند نقش بسیار ویژه ای در سلامت افراد داشته باشد. علاوه بر این عطر و طعمی که گیاه زعفران دارد باعث شده است که از این گیاه به طور ویژه در غذاها و مواد خوراکی استفاده شود. از مهمترین خواصی که می توان برای گیاه زعفران به آن اشاره کرد موارد زیر را می توان نام برد؛

 • تنظیم فعالیت دستگاه گردش خون
 • کنترل دستگاه گوارشی
 • تنظیم چرخه قاعدگی بانوان
 • شادی آور
 • درمان افسردگی
 • کمک به عملکرد بهتر و تصفیه کبد
 • مسکن
 • افزایش فعالیت خون سازی بدن
 • کاهش درد مثانه و کلیه
 • آنتی اکسیدان
 • کمک به رفع خستگی
 • کاهش درد مربوط به اسیب دندان
 • کاهش استرس و اضطراب و ایجاد احساس آرامش
 • کاهش چربی و فشار خون

نحوه استفاده از زعفران نگین

رفع خستگی با زعفران

گیاه زعفران را می توان به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار داد و از خواص بیشمار آن بهره برد. به شکلی که گیاه زعفران را می توان دم کرد و آن را در مواد غذایی و هنگام تهیه غذاهای مختلف مورد استفاده قرار داد و یا اینکه هنگام تهیه دسر ها و نوشیدنی های مختلف زعفران دم شده را استفاده کرد. این گیاه که نه تنها طعم و عطر دل نشینی به این مواد می دهد بلکه باعث خوشرنگ تر شدن کیک و نوشیدنی ها نیز می شود. علاوه بر این دم نوش های زعفران نیز می‌ توانند مورد استفاده افراد قرار بگیرند و باعث ایجاد آرامش و یا کاهش خستگی و کنترل استرس و اضطراب افراد شود.

طرز تهیه دم نوش زعفران نگین برای کاهش خستگی همانگونه که اشاره کردیم یکی از مهمترین خواصی که برای گیاه زعفران در نظر گرفته شده است این است که می تواند باعث کاهش خستگی افراد شود و به افراد احساس آرامش و آسودگی را منتقل نماید. زمانی که افراد بخواهند برای رفع خستگی و خود از زعفران استفاده نمایند می توانند آن ها را به شکل دمنوش آماده کنند و مورد استفاده قرار دهند.

تهیه دمنوش زعفران کار چندان دشواری نیست و افراد می توانند به راحتی این دمنوش را آماده کنند و میل نمایند. برای تهیه دمنوش زعفران کافیست که در ابتدا  سرگل زعفران را خرد کنید و با مقداری آب سرد بر اساس حجم زعفران و حجم دم نوشی که مد نظر دارید مخلوط کنید و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی حرارت قرار دهید. برای اینکه دمنوش مزه دلنشین تری نیز داشته باشد می توانید همراه آن نبات و یا عسل نیز استفاده کنید .پس از ۳۰ دقیقه می توانید دمنوش را از روی حرارت بردارید و میل نمایید.

برداشت زعفران و استفاده از قسمت های مختلف آن

رفع خستگی با زعفران

زمانی که گیاه زعفران در زمین های کشاورزی و یا گلخانه و منازل مورد کشت قرار می‌گیرد هدف اصلی از کشت زعفران برداشت سرگل در نظر گرفته می‌ شود. اما نکته قابل توجه این است که سایر قسمتهای زعفران نیز از خواص دارویی بالایی برخوردار هستند و همچنین می‌ توانند طعم و عطر خوبی به غذا و مواد خوراکی بدهند. به همین دلیل زمانی که افراد زعفران را برداشت می‌ کنند سایر قسمت های زعفران همانند پوشال زعفران و یا ریشه را نیز به صورت جداگانه برداشت می‌کنند و همانند سرگل خشک می نمایند و در بسته بندی های مناسب قرار می دهند و به فروش می رسانند.

ریشه زعفران که به قسمت انتهایی کلاله گفته می شود رنگ زیادی ندارد اما از عطر و طعم بسیار خوبی برخوردار است و همچنین خواص دارویی زیادی نیز دارد. به همین دلیل افرادی که کشت زعفران را انجام می دهند این قسمت گیاه زعفران را مورد برداشت قرار می دهند و پس از خشک کردن و بسته بندی نمودن آن را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند. از ریشه زعفران می توان در صنایع داروسازی نیز استفاده کرد و از آن جهت تهیه دارو های مختلف از جمله مسکن ها و یا تقویت کننده های ایمنی بدن استفاده کرد.

خرید زعفران از مراکز معتبر

برای اینکه بتوانید زعفرانی با کیفیت و درجه یک را خریداری نمایید بهتر است که به مراکز شناخته شده که رقم های مختلف زعفران و در بسته بندی های متفاوت به فروش می رسانند مراجعه نمایید. این مراکز می توانند به صورت های مختلف از جمله فروشگاه، نمایندگی ها و یا سایت های اینترنتی مشغول به فعالیت باشند. زمانی که افراد برای خرید زعفران به این مراکز مراجعه می ‌کنند اگر از کیفیت محصول خریداری شده راضی باشند به طور قطع این مرکز را به دوستان خود نیز معرفی می کنند. به همین دلیل شما با پرسش از افرادی که خرید زعفران را انجام دادند و در این زمینه تجربه دارند می توانید مراکز معتبر برای خرید زعفران را پیدا کنید و بهترین زعفران ها را از آنها خریداری نمایید.

مسائل قابل توجه هنگام خرید زعفران

هنگام خرید زعفران علاوه بر کیفیت محصول می‌ توان به نوع بسته بندی که برای محصول در نظر گرفته شده است نیز توجه داشت. در واقع بسته بندی که برای زعفران را در نظر گرفته می شود می تواند تاثیر بسیار زیادی به جذب مخاطب داشته باشد، این مسئله به شکلی است که اگر زعفران دارای بسته بندی شکیل و مرتبی باشد می تواند توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند و در نتیجه فروش محصول نیز بیشتر شود. علاوه بر این، قیمت محصول نیز برای افراد بسیار حائز اهمیت است، به گونه ای افراد تمایل دارند که محصولاتی با قیمت مناسب را خریداری کنند و مورد استفاده قرار دهند. اما نکته قابل توجه این است که نباید افراد کیفیت محصول را بخاطر قیمت نا دیده بگیرند و دقت نمایند که محصولاتی با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کنند.

سخن پایانی

با توجه به این مطلب که اشاره کردیم می توان گفت که گیاه زعفران از خواص بسیار زیادی برخوردار است و می تواند بر سلامت و شادابی بدن افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. یکی از مهمترین خواصی که برای گیاه زعفران در نظر گرفته شده است این است که می تواند باعث کاهش خستگی و ایجاد احساس آرامش در افراد شود. برای اینکه زعفران باعث رفع خستگی در بدن شما شود می توانید آن را به شکل دم نوش مورد استفاده قرار دهید و از خواص بیشمار آن بهره ببرید. نکته قابل توجه این است که برای خرید زعفران با کیفیت و درجه یک می توانید به فروشگاه ها و مراکز معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید و با کیفیت ترین زعفران ها را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *