نمایش دادن همه 7 نتیجه

خرید زعفران پوشال با ارسال فوری

در بازار ایران، میزان خرید زعفران پوشال به خاطر خصوصیات ظاهری و داشتن خواص کامل زعفران، بالاست. همچنین قیمت زعفران پوشال، نسبت به برخی انواع دیگر این محصول مناسب‌تر است. در ادامه این مطلب انواع زعفران به‌خصوص نوع پوشال، را به شما معرفی کرده و در رابطه با خواص آن و قیمتش در بازارهای داخلی صحبت می‌کنیم. با دیبا زعفران همراه باشید.

پوشال زعفران

انواع زعفران

زعفران ایرانی، انواع مختلفی دارد که هرکدام ویژگی‌ها و خواص متفاوتی دارند. این محصول، براساس اندازه رشته و میزان دارا بودن خامه و کلاله، به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:
• زعفران ریشه
• زعفران دسته
• زعفران پوشال
• زعفران نگین
• زعفران سرگل

زعفران پوشال چیست؟

رشته، دارای دو بخش کلاله (قرمز رنگ) و خامه (زرد رنگ) است. زعفران پوشال از کلاله کامل و بخشی از خامه تشکیل شده است. برای همین، رنگ‌های زرد و نارنجی را در زعفران پوشال دیده می‌شود. هرچقدر رشته‌ها، دارای کلاله بیشتر و خامه کمتر باشند، رنگ‌دهی زعفران بالاتر است. بر همین اساس، زعفران پوشال نسبت به زعفران دسته (زعفرانی با رشته کامل) رنگ‌دهی بیشتر و نسبت به زعفران نگین (شامل کلاله) و زعفران سرگل (شامل سر کلاله) رنگ‌دهی کمتری دارد.

قابل ذکر است که زعفران ریشه، تنها از بخش خامه تشکیل شده و رنگ‌دهی چندانی ندارد. برای همین، قیمت ریشه زعفران از تمام انواع دیگر این محصول کمتر است. با این حال، زعفران ریشه بسیار معطر بوده و سرشار از انواع مواد مغذی است. به همین دلیل در مواردی که تنها عطر و طعم زعفران مهم است، از زعفران ریشه استفاده می‌شود. همچنین به خاطر کاربرد وسیعی که در صنایع دارویی و بهداشتی دارد، صادرات این محصول سود خوبی دارد.

صادرکنندگان عزیز می‌توانند برای اطلاع از قیمت ریشه زعفران صادراتی با ما تماس بگیرند.

مزایای خرید زعفران پوشال

خرید پوشال زعفران

درست است که انواع دیگر زعفران، مانند نگین و سرگل، کیفیت و رنگ‌دهی بیشتری نسبت به پوشال دارند. اما به همان نسبت، قیمت زعفران سرگل و  قیمت زعفران نگین گران‌تر است. در نتیجه خرید زعفران پوشال، برای مصارف خانگی به‌صرفه‌تر می‌باشد. از طرفی دیگر رشته در این نوع زعفران، تقریبا کامل بوده در نتیجه زعفران پوشال خواص دارویی بالایی دارد.

متاسفانه برخی سودجویان، زعفران تقلبی را با عناوین مختلف در بازار به فروش می‌رسانند که گاهی تشخیص نوع تقلبی آن برای مصرف‌کننده سخت است. اما شناسایی زعفران پوشال، به خاطر اتصال خامه با کلاله راحت است. به همین دلیل، امکان ساخت زعفران پوشال تقلبی وجود ندارد. در نتیجه اکثر مشتریان در بازار داخلی، خرید زعفران پوشال را ترجیح می‌دهند.

قیمت زعفران پوشال

قیمت زعفران پوشال

قیمت زعفران، رابطه مستقیمی با کیفیت آن دارد. به عبارتی، هرچقدر کیفیت بالاتر، زعفران گران‌تر است. زعفران پوشال براساس کیفیت به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • زعفران پوشال درجه ۱
 • زعفران پوشال قلمدار نو
 • زعفران پوشال معمولی
 • زعفران پوشال درجه ۲
 • زعفران پوشال ضعیف
 • زعفران پوشال درجه ۳

قابل ذکر است که لیست بالا از گران‌ترین به ارزان‌ترین مرتب شده است. به عنوان مثال، برای خرید زعفران پوشال درجه ۱ باید مبلغ بیشتری بپردازید، زیرا کیفیت و به تبع آن، قیمت بالاتری نسبت به زعفران پوشال قلمدار نو دارد.

عوامل مهم در تعیین قیمت زعفران پوشال

قیمت زعفران پوشال

فاکتورهای زیادی در تعیین کیفیت و قیمت زعفران پوشال نقش دارند. کیفیت زعفران، با توجه به استاندارد جهانی ISO-3632 مورد بررسی قرار می‌گیرد که عبارتند از:

 • سلامت گل زعفران
 • اندازه و طول رشته
 • رنگ زعفران
 • میزان ناخالصی زعفران
 • میزان رطوبت
 • رنگ‌دهی و عطر زعفران
 • شرایط آب‌وهوایی
 • زمان برداشت محصول

با کیفیت‌ترین نوع این محصول براساس فاکتورهای بالا، زعفران سوپرنگین است. برای همین سوپر نگین، بسیار گران است. در نتیجه انتخاب فروشنده معتبر برای خرید زعفران سوپرنگین، اهمیت بسیار بالایی دارد.
دیبا زعفران، بهترین کیفیت انواع زعفران سوپرنگین را در زیباترین بسته‌بندی، به صورت رایگان برای شما ارسال می‌کند.

قیمت زعفران پوشال امروز مشهد

شهر مشهد بزرگ‌ترین بازار زعفران در ایران است که انواع این محصول را با کیفیت‌های مختلف عرضه می‌کند. به دلیل نزدیکی این شهر به مراکز تولیدکننده و حضور تعداد بالای فروشندگان، بازار مشهد تعیین کننده قیمت روز زعفران است. از طرفی به دلیل نوسان روزانه قیمت، نمی‌توانیم قیمت ثابتی برای این محصول را در این مقاله اعلام کنیم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید زعفران پوشال، با کارشناسان دیبا زعفران تماس بگیرید تا قیمت زعفران پوشال امروز مشهد را به شما اعلام کنیم.

عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت زعفران در بازار تهران

تهران، بازار ثانویه عرضه‌کننده زعفران محسوب می‌شود. به همین دلیل قیمت زعفران در بازار تهران تفاوت زیادی با بازار مشهد دارد. یکی از این دلایل، اضافه شدن هزینه‌های حمل و نقل و انبارداری کالا است. همچنین اکثر فروشندگان در تهران، محصول مورد نیاز خود را به صورت کیلویی، از کشاورزان یا تامین کنندگان مستقیم زعفران خریداری می‌کنند. بنابراین قیمت تمام شده نهایی، بستگی به قیمت زعفران کیلویی امروز در بازار اولیه محصول دارد.

از طرفی در این بازار، دلالان زیادی فعالیت می‌کنند که موجب افزایش قیمت تمام شده محصول می‌شوند. برای همین، هرچقدر تعداد واسطه در زنجیره تامین کالا کمتر باشد، قیمت نهایی محصول به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد. بنابراین در صورتی که بتوانید مستقیما از تولیدکننده، محصول را خریداری کنید، قیمت تمام شده نهایی به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد. همان‌طور که در بالا گفتیم، بازار مشهد تعیین کننده قیمت زعفران در بازار تهران است. بنابراین بهتر است قبل از خرید زعفران پوشال، جهت آگاهی از قیمت زعفران پوشال امروز مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت روز زعفران کاشمر

قیمت روز زعفران کاشمر

کاشمر، شهری در استان خراسان رضوی است که زعفران مرغوبی تولید می‌کند. قیمت زعفران کاشمر براساس نوع و کیفیت زعفران مشخص می‌شود. علاوه بر این قیمت زعفران، تحت‌تاثیر عواملی مانند میزان تقاضا، حجم صادرات، نرخ ارزهای جهانی، و غیره به طور روزانه تغییر می‌کند. برای همین نمیتوان مبلغ ثابتی برای زعفران کاشمر اعلام کرد. بنابراین لازم است خریداران، از قیمت روز زعفران کاشمر اطلاعات لازم را کسب کنند تا بتوانند بهترین خرید را داشته باشند.

خرید زعفران پوشال از دیبا زعفران

زعفران، انواع مختلفی دارد که که هر کدام براساس کیفیت‌شان، قیمت متفاوتی دارند. بین انواع مختلف این محصول، قیمت زعفران پوشال مناسب‌تر از انواع دیگر زعفران بوده در نتیجه خرید زعفران پوشال به‌صرفه است. قابل ذکر است که استفاده از بسته‌بندی مناسب، برای حفظ کیفیت محصول بسیار ضروری است. به همین خاطر، دیبا زعفران جهت حفظ کیفیت محصول، آن را در بسته‌بندی‌های زیبا و شکیل برای خریداران ارسال می‌کند.
پس از خرید زعفران پوشال از طریق این لینک، سفارش شما در همان روز به صورت رایگان برایتان ارسال خواهد شد.

زعفران گیاه پر خواص و ارزشمند بوده که دارای پیاز است و پیاز زعفران می‌تواند تا ۷ تا ۱۰ سال در زمین بماند. بعد از گذشت ۱۰ سال نیز فرایند گلدهی زعفران انجام می‌گیرد؛ اما بازدهی آن نسبت به سال‌های قبل کمتر می‌شود. زعفران یک گیاه چند ساله است که دارای گلبرگ‌های بنفش رنگ و ساقه همچنین سه رشته کلاله قرمزرنگ است. پوشال زعفران چیست؟ در ادامه این به پاسخ این سوال می‌پردازیم.

پوشال زعفران چیست؟

پوشال زعفران

در قسمت پایین زعفران کلاله زعفران وجود دارد و در برداشت زعفران کشاورزان از قسمت پایین یا خامه زعفران کلاله زعفران را جدا می‌کنند. کلاله زعفران از دو قسمت نارنجی رنگ که متمایل به رنگ زرد است و قسمت قرمز رنگ تشکیل شده است‌. قسمت نارنجی رنگ که به رنگ زرد متمایل است زعفران پوشال گفته می‌شود. بسیاری از افراد نیز بر این باور هستند که اگر در زعفران پوشال وجود داشته باشد یا همان بخش از زرد رنگ در زعفران موجود باشد این زعفران یک زعفران اصل است.

بنابراین از مزایای زعفران پوشال می‌توان به قدرت رنگ دهی آن اشاره کرد. با توجه به این موضوع خریدارانی که تمایل به خرید زعفران دارند با دانستن این موضوع می‌توانند زعفران اصل را تشخیص دهند. رشته کامل زعفران در این نوع زعفران موجود بوده و پوشال زعفران از تمامی خواص زعفران برخوردار است. امکان تقلب در  زعفران پوشال کمتر بوده به همین دلیل بیشتر خریداران ترجیح می‌دهند به سراغ خرید پوشال زعفران روند.

خواص زعفران پوشال

در پاسخ به این سوال که خواص پوشال زعفران چیست؟ باید بگوییم پوشال زعفران بخش ارزشمند زعفران است و زعفران  پوشال آن  قدمت دیرینه دارد و از گذشته‌های بسیار دور توسط کشاورزان زیادی در کشورهای مختلف جهان از جمله کشور ما کشت می‌شده است. این گیاه ارزشمند می‌تواند برای هر سنی به‌عنوان یک داروی گیاهی و درمانی استفاده شود؛ اما باید در استفاده از آن استانداردها را نیز رعایت کرد، چرا که زیاده روی در مصرف هر گیاهی عواقبی به همراه دارد. زعفران یک محصول پرطرفداری بوده که در طب سنتی برای درمان و التیام درد کاربرد بسیار زیادی دارد. زعفران پوشال نیز به منظور التیام بخش به دردهای قاعدگی و ماهیچه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارد؛ بنابراین می‌توان برای تسکین درد دوران قاعدگی از پوشال زعفران به میزان لازم استفاده شود.

زعفران پوشال چند نوع دارد؟

زعفران پوشال

بخشی از زعفران است و انواع زعفران پوشال شامل پوشال زعفران قلم دار، زعفران پوشال از نوع ضعیف و زعفران پوشال معمولی است. انواع زعفران  مانند دیبا زعفران، زعفران سرگل و… در بازار ایران موجود است. به این ترتیب خریداران گرامی به راحتی می‌توانند پوشال مرغوب زعفران را در کیفیت بالا و در مقدار مورد نیاز خود تهیه کنند. زعفران پوشال قلم دار را می‌توان از مرغوب‌ترین نوع زعفران پوشال دانست. زعفران پوشال قلم دار در کلاله‌های زعفران ضخامت بسیار زیادی داشته و به این ترتیب نسبت به انواع دیگر زعفران فرو خوردگی کمتری دارد.

قدرت رنگ دهی زعفران پوشال قلم دار نسبت به سایر دیگر انواع زعفران بالاتر بوده قلم آن درشت‌تر و میزان خامه یا زردی آن نسبت به زعفران‌های دیگر کمتر است‌. پوشال زعفران معمولی کلاله‌ای با فرو خوردگی دارد و مقدار خامه آن بیشتر بوده و ضخامت آن نیز بیشتر است. عطر و طعم زعفران پوشال از نوع معمولی نسبت به نوع ضعیف زعفران پوشال بیشتر است. کلاله‌های زعفران پوشال از نوع ضعیف و شکننده و نازک بوده و همان طور که از نام آن مشخص است بسیار ضعیف است. قیمت زعفران پوشال از نوع ضعیف نسبت به سایر انواع زعفران پوشال کمتر است. خاک نامناسب، آب ناکافی و ریز بودن پیازها دلیل ایجاد زعفران پوشال ضعیف هستند.

تفاوت زعفران پوشال با سرگل در چیست؟

در پاسخ به این سوال که تفاوت زعفران پوشال با سرگل چیست؟ باید گفت در واقع هیچ گونه شکستگی کلاله و زردی در زعفران سرگل وجود ندارد. سه شاخه زعفران در زعفران پوشال یکدیگر متصل هستند و مقدار زردی در آن نسبت به پوشال معمولی کمتر است. اگر بخواهیم کیفیت و مرغوبیت زعفران سرگل را با زعفران پوشال مقایسه کنیم، می‌گوییم که زعفران سرگل مرغوب‌تر از زعفران پوشال بوده و در بسیاری مواقع برای صادرات از زعفران پوشال قلم دار استفاده می‌شود.

زعفران سرگل قسمت ۳ شاخه ندارد و می‌توان آن را جزء رایج‌ترین نوع زعفران موجود در بازار ایران دانست. در این نوع زعفران کلاله خالص زعفران موجود بوده و در بازار ایران با نام‌های ممتاز و سر قلم یا سر ریشه شناخته می‌شود. خاصیت رنگی زعفران سرگل خارق‌العاده بوده و از نظر ظاهری یک زعفران زیبا و حجیم با رنگ قرمز است.

کاربرد پوشال زعفران

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که کاربرد پوشال زعفران چیست؟ کاربرد پوشال زعفران در کشور ما بسیار زیاد است به‌طوری که در تولید فراورده‌های شیرین مانند پولکی و تولید نبات زعفرانی، تولید سوهان و گز وسایل شیرینی‌جات از پوشال زعفران استفاده می‌شود. همچنین در آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها و همچنین کبابی‌ها پوشال زعفران کاربرد بسیار زیادی دارد. زعفران پوشال نیز در کارخانه‌های تولید بستنی استفاده می‌شود. رنگ در زعفران پوشال بالا بوده و با اطمینان می‌توان در مراسمات مذهبی نیز برای تهیه شله زرد یا شربت زعفران و غیره از پوشال زعفران استفاده می‌شود. همچنین مصارف خانگی پوشال زعفران به دلیل خوش قیمت بودن بسیار زیاد بوده و سالانه حجم زیادی از فشار زعفران برای مصرف خانگی خریداری می‌شود.

مشخصات زعفران پوشال چیست؟

در پاسخ به این سوال که مشخصات پوشال زعفران چیست؟ باید بگوییم در واقع به بخش زرد رنگ زعفران، پوشال زعفران می‌گوییم و اگر بخواهیم مشخصات زعفران پوشال را بیان کنیم به سراغ کلاله آن می‌رویم. پوشال ضعف متشکل از خامه و کلاله بوده و در اکثر مواقع طول خامه از یک میلیمتر شروع می‌شود و امکان دارد تا ۳ میلیمتر نیز برسد. ساقه زعفران پوشال به رنگ زرد متمایل است. دلیل بیشتر بودن قدرت رنگ دهی زعفران پوشال وجود بخش خامه یا تمام کلاله آن است.

خرید زعفران

زعفران پوشال

در خرید زعفران حتماً به نام پوشال زعفران برمی خوردید و آن‌وقت انتخاب بین خرید سخت می‌شود اما شاید درست ندانید که پوشال زعفران چیست؟ در واقع پوشال بخش پایانی زعفران بوده که  ضمن اینکه طعم و عطر بی نظیری دارد و می‌تواند رنگ زیبایی به محصولات غذایی ببخشد به عنوان یک داروی گیاهی استفاده می‌شود. در واقع زعفران تازه دارای خاص دارایی بیشتر است. قیمت پوشال زعفران نسبت به سایر انواع زعفران پایین‌تر بوده و تمام افراد می‌توانند به‌راحتی اصل بودن این نوع پوشال را تشخیص دهند.

اگر شما قصد دارید با قیمتی مقرون به صرفه زعفرانی با کیفیت و با عطری بسیار عالی و قدرت رنگ‌دهی بالا خریداری کنید پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر به سراغ تهیه زعفران پوشال بروید. تهیه زعفران پوشال بسیار راحت‌تر از تهیه زعفران است. امروزه باوجوداینکه بسیاری از فروشگاه‌ها کار خود را در بستر اینترنت ادامه می‌دهند به راحتی می‌توان به صورت غیر حضوری و اینترنتی قیمت زعفران کیلویی را از بستر اینترنت جویا شد. البته برای استعلام قیمت زعفران می‌توان به صورت حضوری به بازار رفته و قیمت زعفران را از فروشندگان استعلام گرفت.

عمده مصارف پوشال زعفران

شاید جالب باشد که بدانید عمده مصارف پوشال زعفران چیست؟ این پوشال‌های باکیفیت در تهیه و آماده سازی بسیاری از مواد دارویی کارایی دارد. خواص دارویی این پوشال‌ها از مهم‌ترین مزایای استفاده از آن‌ها به شمار می‌رود. هر یک از آن‌ها برای طبخ غذا نیز به کار برده می‌شوند. استفاده از این محصولات در آماده‌سازی انواع غذاها رایج است. غذاهای ایرانی با استفاده از زعفران عطر و بوی بهتری به خود می‌گیرند و طعم و مزه بهتری خواهند داشت.

زعفران یکی از مهم‌ترین محصولات تولید شده در کشور ما است که جنبه صادراتی نیز دارد. از این رو بخشی از اقتصادی کشور ما به این ماده غذایی بستگی دارد. انواع این زعفران‌ها رنگ دهی قابل توجهی در غذاها دارند و به همین خاطر نیز استفاده از آن‌ها هر روز بیشتر می‌شود. آشپزهای خبره ایرانی این محصولات غذایی را به میزان قابل‌توجهی در خوراک‌های مختلف به کار می‌برند. مصارف آن‌ها در عرصه پخت و آماده سازی شیرینی، کیک و انواع دسرهای ایرانی نیز رایج است. زعفران پوشال در همه این موارد به کار برده می‌شود و بر میزان استفاده از آن هر روز افزوده خواهد شد.

استفاده از زعفران پوشال در درمان بیماری ها

این زعفران‌ها گونه به خصوصی از این ادویه‌جات مخصوص ایرانی هستند که خواص دارویی بسیاری برای بخش‌های مختلف بدن به همراه می‌آورند. از مهم‌ترین خاصیت‌های زعفران می‌توان به خواص شادی‌آور آن اشاره کرد که برای روحیه افراد بسیار مناسب است. استفاده از آن در طب سنتی به عنوان یک محصول شادی‌آور بسیار توصیه شده است. از این رو برخی از مردم انواع چای‌ها و دم‌نوش‌های خوش طعم را با استفاده از زعفران آماده‌سازی می‌کنند. این مصارف میزان خرید و استقبال از این ماده غذایی را هر روز افزایش می‌دهد.

زعفران همچنین با خاصیت ضد سرطان نیز همراه است و آنتی‌اکسیدان‌های فعال بسیار زیادی در ساختار این مواد غذایی به‌کاررفته‌اند. به این ترتیب با مصرف مداوم آن از بروز این بیماری‌ها در بدن شما پیشگیری خواهد شد. شما می‌توانید، زعفران را در وعده‌های غذایی اصلی خود در طول روز قرار دهید. به این ترتیب از خواص آن بهترین بهره وری را به دست می‌آورید.

 مزایای استفاده از زعفران پوشال

پوشال زعفران

شاید تا کنون با انواع دسته‌بندی‌های زعفران در بازارهای فروش آشنا شده باشید. اما استفاده از زعفران پوشال مزایای بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. به همین خاطر نیز این محصولات در سال‌های اخیر به اوج شهرت رسیده‌اند. برخی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این اقلام به شرح زیر است:

 • درصد بالای کلاله و قرمزی آن سبب افزایش رنگ دهی آن در انواع غذاها، دسرها و…. می‌شود. به همین خاطر نیز استفاده از این نوع زعفران از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود.
 • خواص این مدل زعفران بیشتر از سایر مدل‌ها است. چرا که تقریباً همه بخش‌های گیاه زعفران در این محصولات وجود دارد. بخشی از خامه، کلاله و سایر اجزای زعفران در زعفران پوشال موجود است که بر خواص این محصول بیش از پیش می‌افزاید.
 • قیمت پایین این زعفران‌ها نیز از مهم‌ترین نقاط قوت آن‌ها به شمار می‌رود که بر میزان خرید و فروش آن‌ها افزوده است. این محصولات هم هزینه خرید پایینی دارند و هم در استفاده به میزان کمتری به کار می‌روند.
 • تشخیص اصالت این نوع زعفران نیز بسیار ساده‌تر از انواع دیگر است. همان طور که پیش‌تر نیز اشاره شد در برخی از بخش‌های این نوع زعفران اجزایی به کار رفته‌اند که تشخیص مدل‌های اصل زعفران پوشال را ساده‌تر می‌کند.

قیمت خرید و فروش زعفران پوشال

در تعیین هزینه‌های این محصولات نمی‌توان به رقم ثابتی اشاره کرد. چرا که قیمت آن‌ها در طول سال‌های متمادی دستخوش تغییر و تحولات بسیار زیادی بوده است. از این رو بسیاری از مشتریان قیمت روز این محصولات کاربردی را استعلام می‌کنند. مشتریانی که به سراغ خرید زعفران عمده می آیند بدون شک در این روش خرید تخفیفات عالی برای خریداران در نظر گرفته می‌شود که مزایای بی شماری در خرید آن‌ها به وجود آورده و سبب صرفه جویی در هزینه‌های آن‌ها می‌شود.

از آن جا که ریسک خرید زعفران تقلبی در تهیه این مدل محصولات بسیار پایین است، هیچ خسارت مالی ای به افراد وارد نمی‌شود. این مسئله مزایای قابل توجهی برای مشتریان به همراه می آورد. هر یک از مشتریان از دسته بندی‌های به خصوصی از زعفران برای مصارف خود استفاده می‌کنند. اما اگر به قیمت این محصولات توجه دارید، زعفران پوشال برای شما بهترین انتخاب است.

جمع بندی

در این مقاله به این سوال به پوشال زعفران چیست؟ به صورت کامل پاسخ دادیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. زعفران را می‌توان گران‌ترین و ارزشمندترین ادویه جهان دانست که در کشور ما به وفور کشت می‌شود. در واقع کشور ما جز بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های زعفران در سطح جهان است به این ترتیب انواع زعفران از جمله پوشال زعفران در کشور ما در حجم بسیار زیادی تولید می‌شود تا ضمن این که کفاف مصرف درون کشور را دهد و بتوان آن را به کشورهای متقاضی در سطح جهان صادر کرد.

از دیگر محصولات وبسایت دیبازعفران می توان به حلوا ارده اصل استان یزد اشاره کرد.