آموزشی

معرفی شرکت های زعفران در تمام حوزه ها

معرفی شرکت های زعفران در تمام حوزه ها

شرکت های زعفران

کسب و کارهای فراوانی در ایران وجود دارند که رونق فراوانی گرفته‌اند، یکی از آن فعالیت‌ها، فعالیت صادرات، واردات و عرضه زعفران است. برخی از شرکت های زعفران فقط به صورت انحصاری اقدام به عرضه زعفران می‌کنند؛ ولی بعضی از شرکت‌های زعفران که بزرگ‌تر و دارای امکانات بیشتری هستند، در کنار زعفران، ادویه‌جات دیگری را هم تولید و عرضه می‌کنند.

برای اداره یک شرکت زعفران بی‌شک مهارت، تخصص و علاقه باید وجود داشته باشد و این شرکت‌های زعفران بعضی دارای سرمایه کمتر و بعضی دیگر سرمایه بیشتری را در این کار گذاشته‌اند. در ادامه به کار و مهارت و انواع شرکت‌های زعفران و رتبه ایران در زعفران می‌پردازیم.
برای اطلاع از قیمت میوه خشک کلیک کنید.

خدمات شرکت های زعفران

خدمات شرکت های زعفران

در سراسر ایران شرکت‌هایی برای خرید و فروش زعفران وجود دارد و همه افراد می‌توانند از هرجایی که هستند اقدام به خرید نمایند.

در قدیم بود که تنها یکی دو تا از شهرهای ایران مثل بیرجند و مشهد زعفران مرغوب داشتند و خیلی از افراد خرید خود را سالانه انجام می‌دادند و برای اکثر آن‌ها مقدور نبود که برای خرید زعفران هر بار سفر کنند؛ اما امروزه اوضاع خرید و فروش زعفران بسیار فرق کرده است که علاوه بر شرکت‌های زعفران در مشهد، در سراسر ایران شرکت‌های زعفران معتبری وجود دارند که می‌توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید و نگران کیفیت آن نباشید.

حوزه‌های مختلف شرکت های زعفران

در این قسمت می‌خواهیم به حوزه‌های مختلف شرکت‌های زعفران بپردازیم و آن‌ها را به طور کامل برایتان شرح دهیم.

امروزه با توجه به تقاضای بالای مصرف کنندگان نسبت به خرید زعفران و اینکه فروش این محصول به صورت یک تجارت قلمداد شده است، شرکت‌های زعفران در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. شرکت‌های بسته بندی زعفران، صادرات زعفران و شرکت‌های کاشت زعفران از حوزه‌های عملکردی این محصول به شمار می‌آیند.

بعضی از شرکت‌ها هستند که در هر سه حوزه فعالیت دارند و نیروی کار بیشتری را نیز استخدام کرده‌اند؛ اما بعضی از شرکت‌ها فقط در یک حوزه فعالیت می‌کنند.
برای خرید زعفران نگین کلیک کنید

شرکت پخش زعفران

یکی از این شرکت‌ها، شرکت زعفران بهرامن است که یکی از پرطرف‌دارترین و شناخته شده‌ترین شرکت زعفران است. همچنین حوزه فعالیت این شرکت فقط به زعفران محدود نمی‌شود و محصولات دیگری را نیز تولید و عرضه می‌کند.

 

شرکت‌های صادر کننده زعفران

ایران یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین کشور صادرکننده طلای سرخ یا همان زعفران است. صادر کردن زعفران به کشورهای دیگر اصول و مقرراتی دارد که هر کشور خرد و کلان باید آن را رعایت کرده و بعد اقدام به صادرات این محصول بکند. از جمله مراحلی که باید از سمت شرکت‌ها مورد توجه قرار بگیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• اگر شرکت‌های زعفران فقط در حوزه صادرات فعالیت کنند باید بگویم ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام بدهند این است که یک زعفران مرغوب از شرکت‌های تولید کننده زعفران خریداری کنند و یا اگر خود تولیدکننده هم هستند در تولید زعفران‌های صادراتی دقت بیشتری داشته باشند
• باید بسته بندی زعفران‌ها در سطح جهانی باشد و گواهی استاندارد نیز یکی از شرایط صادرات زعفران است
• گواهی بهداشت دامی و کارت بازرگانی نیز از طرف شرکت به عنوان صادرکننده زعفران الزامی است
• در صورتی که همه این شرایط مورد تأیید باشد زعفران شرکت‌ها می‌تواند به کشورهای دیگر صادر شود؛ اما اگر در هرکدام از این موارد ایرادی وجود داشته باشد، شرکت‌های زعفران ابتدا باید نسبت به رفع مشکل اقدام کرده و سپس صادرات خود را انجام دهند.
برای خرید زعفران عمده با قیمت باور نکردنی کلیک کنید.

 

شرکت‌های بسته بندی زعفران

در این پاراگراف می‌خواهیم به شرح مختصری در مورد شرکت‌های بسته‌بندی زعفران بپردازیم و اطلاعات مفید و مناسبی را در این حوزه در اختیار شما قرار دهیم. هرساله میزان زیادی زعفران تولید می‌شود که همه این ها چه برای حوزه صادرات و چه برای فروش داخلی نیازمند بسته بندی است.

شرکت‌های بسته بندی کار سخت و دشواری ندارند فقط باید به طرز بسته بندی بسیار توجه کنند و بسته‌های صادراتی را با دقت بیشتری بسته بندی کنند همچنین شاید کار سختی نباشد؛ ولی سود حاصل از آن به میزان قابل توجهی بالا است و حتی خیلی از شرکت‌های تولید زعفران کار بسته بندی را به کارگاه‌های خانگی سپرده و می‌دانند کار چندان حرفه‌ای نمی‌باشد که بخواهند هزینه زیادی بابتش پرداخت کنند و هم به درآمد خانواده‌های کم بضاعت کمک کرده‌اند.

شرکت های کاشت زعفران

شرکت‌های کاشت زعفران

زعفرانی که در عرصه جهانی وجود دارد نود درصدش در ایران تولید می‌شود و این نکته می‌تواند برای ما بسیار ارزشمند باشد و همچنین غالب زعفران تولید در ایران به کشورهای دیگر صادر می‌شود. کشت زعفران نیز یکی از حوزه‌های فعالیتی شرکت‌های زعفران است که مهارت و تخصص فراوانی را می‌طلبد و همچنین کشت این محصول زحمت بسیار فراوانی دارد.

علاوه بر کشت، برداشت آن نیز مهارت و تخصص فراوانی را می‌طلبد و شرکت‌های فراوانی هستند که در این حوزه فعالیت‌های مختلفی دارند و انواع زعفران را در مناطق مختلف کشت می‌دهند. زعفران بیشتر در منطقه خراسان کشت می‌شود و خراسان رضوی بیش از ۵۰ درصد کشت زعفران را به خود اختصاص داده است.

البته در شهرهای دیگری مانند اصفهان، کرمان، همدان، قزوین، فارس، لرستان، آذربایجان شرقی و کردستان نیز به میزانی زعفران تولید می‌شود؛ اما قطب تولید ۹۰ درصدی زعفران در خراسان است. بیشترین شرکت‌های کاشت زعفران در شهر مشهد قرار دارند و از آن جا به مناطق دیگر ارسال می‌شود.
برای خرید ریشه زعفران کلیک کنید.

 

تأثیر صادرات در شرکت‌های زعفران

بی‌شک می‌توان گفت رتبه ایران در زعفران می‌تواند در سه کشور اول قرار بگیرد و حتی می‌توان به جرئت عنوان کرد یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های زعفران در دنیا ایران است. کشورهای زیادی در دنیا هستند که از ایران زعفران خریداری می‌کنند و از این امر نیز رضایت بسیار زیادی دارند، یکی از آن کشورها ترکیه است.
لیست خریداران زعفران در ترکیه بسیار بلند بالا است و شرکت‌های زیادی در این کشور وجود دارند که خود مستقیم از ایران زعفران خریداری می‌کنند. دلیل استقبال بی‌نظیر کشور ترکیه از زعفران ایران این است که علاوه بر این که از مرغوبیت زیادی برخوردار است، سود خوبی در تجارت زعفران در کشور ترکیه وجود دارد و تاجران به این نکته توجه فراوانی می‌کنند.

بعضی از مواقع این محصول به کشورهای دیگر به صورت فله و عمده صادر می‌شود که در این صورت سود بسیار زیادی برای شرکت‌های زعفران به دنبال دارند. شاید گمان کنید قیمت و سود زعفران به صورت عمده کمتر از فروش جزئی آن است اما خرید حجم زیادی از زعفران از تولیدکننده می‌تواند بسیار مسرت بخش بوده و در رونق کار او بسیار تأثیرگذار است.

قیمت در شرکت‌های زعفران

قیمت زعفران نیز مانند اجناس دیگر به شرایط و عوامل متعددی بستگی دارد؛ ولی اگر بخواهیم برای زعفران این شرایط را به صورت اختصاصی بیان کنیم، باید بگوییم این محصولات از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند و هر چه کیفیت بالاتر باشد بی‌شک قیمت آن بالاتر می‌رود.

البته شرکت‌های خرید زعفران قطعاً خرید خود را به صورت عمده انجام داده تا بتوانند در فروش آن نیز از سود خوبی برخوردار شوند.
زعفرانی که در کشورمان تولید می‌شود را می‌توان یکی از ارزشمندترین مواد غذایی دانست که علاوه بر خواص بسیار زیادی که دارد، قیمت آن نیز به نسبت سایر ادویه‌جات بسیار بالاتر بوده و سود فراوانی را برای شرکت‌های زعفران دارد.

شرکت‌های پخش زعفران گاهی به کیفیت زعفران توجهی ندارند و فقط مسئول پخش زعفران در سطح کشور هستند، کیفیت سنجی و قیمت گذاری مناسب برعهده شرکت‌هایی است که تولیدکننده اصلی زعفران هستند و شما به عنوان خریدار باید به قیمت مصوب زعفران توجه داشته باشید و از خرید زعفران با قیمت‌های بسیار پایین که از کیفیت خوبی برخوردار نمی‌باشند خودداری کنید.
برای خرید زعفران سرگل کلیک کنید

شرکت زعفران در مشهد

همان‌طور که در بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های زعفران در ایران، مشهد مقدس است و می‌توان به جرئت بیان کرد بهترین و باکیفیت‌ترین زعفران را می‌توان از این شرکت‌ها خریداری نمود و خیالتان بابت کیفیت آن راحت باشد.

شرکت‌های زعفران در مشهد نیز تقسیم بندی و حوزه‌های فعالیت متفاوتی دارند بعضی از آنها در بخش بسته بندی، بعضی دیگر در بخش پخش و بعضی هم تولید کننده مستقیم زعفران هستند.

البته در این میان در مشهد شرکت‌های بزرگی وجود دارد که در هر سه حوزه فعالیت خوبی دارند و به صورت واسطه نیز با حوزه‌های دیگر در ارتباط هستند، شاید بتوان گفت در مشهد به دلیل اینکه مهد بزرگ پرورش و تجارت زعفران به شمار می‌آید قیمت آن کمی با مناطق دیگر کشور تفاوت دارد و می‌توان با قیمت مناسب‌تری خرید را انجام داد.

جمع بندی

درنهایت با توجه به مطالبی که در رابطه با شرکت‌های زعفران بیان کردیم، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که متأسفانه در کشور ما ایران با توجه به این که بزرگ‌ترین و پرطرف‌دارترین کشوری هستیم که تولید زعفران را انجام می‌دهیم و در صادرات آن نیز حرف اول را در جهان می‌زنیم؛ اما در خود کشور زعفران از قیمت بسیار بالایی برخوردار است و خیلی از هم‌وطنان قادر به خرید زعفران با کیفیت نیستند و زمانی که نرخ ارز در کشورمان بالا می‌رود قیمت زعفران نیز بالاتر خواهد رفت با اینکه در اصل به دلیل وفور شرکت‌های زعفران و فراوانی این محصول، باید با قیمت مناسب‌تری در اختیار همگان قرار بگیرد.

در مطالب بالا ما در رابطه با انواع شرکت پخش زعفران صحبت کردیم و گفتیم که این طلای سرخ چه تأثیر فراوانی در افزایش صادرات کشور در عرصه جهانی دارد.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *