آموزشی, خواص زعفران

نحوه از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس

از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس

لکه ها انواع مختلفی دارند که امروزه برای بیشتر افراد از بین بردن آنها یک دغدغه بسیار بزرگ به شمار می آید، زیرا لکه ها باعث می شوند که از زیبایی ظاهری لباس و پارچه کاسته شود، به همین منظور افراد به فکر چاره افتاده اند که با استفاده از روش‌های مختلف بتوانند این لکه ها را از بین ببرند. یکی انواع لکه ها، لکه زعفران می باشد که امروزه راهکارهای مختلفی برای از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس وجود دارد که شما با امتحان کردن آنها به راحتی می توانید سطح مورد نظر را مانند روز اول تمیز کنید، بدون این که هزینه بالایی را پرداخت کنید.
برای این که لکه زعفران به راحتی پاک شود ابتدا باید در اسرع وقت اقدام به تمیز کردن آن کنید، زیرا هر چقدر لکه ها ماندگاری بیشتری روی سطح داشته باشند قطعاً پاک کردن و از بین بردن آنها بسیار سخت و دشوار می شود، در نتیجه توجه به این موضوع یک مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود.
برای از بین بردن لکه زعفران می توانید پودر صابون را در مقداری آب به خوبی حل نموده و روی سطح مورد نظر به صورت ضربه بزنید و بعد از چند دقیقه آن را با یک دستمال مرطوب خشک کنید که یک روش بسیار آسان و قابل دسترس برای تمامی افراد می باشد. توجه کنید هنگام برطرف کردن این لکه ها از دستمال زبر استفاده نکنید.

مراحل پاک کردن لکه زعفران از روی لباس

شاید برای شما این مسئله پیش آمده باشد که بر روی لباستان لکه های زعفران ریخته باشد و شما از این موضوع بسیار ناراحت شده باشید، ولی ما در اینجا راهکار بسیار خوبی را به شما ارائه می دهیم تا شما بتوانید به راحتی لباس خود را تمیز کنید و آن را به شکل روز اول درآورید.
مراحل پاک کردن لکه زعفران از روی لباس به گونه ای می باشد که ابتدا شما باید سطح مورد نظر را با محلول آغشته کنید و به هیچ عنوان آن را پخش نکنید و بگذارید محلول به صورت چند دقیقه روی لکه بماند و بعد با یک دستمال تمیز به حالت دورانی روی لکه را حرکت دهید، زیرا این روش باعث می شود که لکه شما پخش نشود و شما به راحتی بتوانید آن را پاک کنید.

از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس
استفاده از قرص آسپرین برای از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس

شما برای از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس می توانید از قرص آسپرین نیز استفاده کنید، به همین منظور می توانید از این قرص به روش های مختلف استفاده کنید که هر کدام از این روش ها با انتخاب خود افراد صورت می‌گیرد که یکی از این روش ها این گونه می باشد که شما می توانید قرص آسپرین را پودر کرده و همراه با لباس در داخل لباسشویی قرار دهید که این پودر مثل پودر لباسشویی عمل می‌کند و لباس شما به راحتی تمیز می شود و همانند روز اول ظاهر زیبای خود را به دست می‌آورد.
روش دیگر این گونه می باشد که شما می توانید این قرص ها را در آب حل کنید و روی لکه مورد نظر بزنید و با ماساژ دادن به صورت چند دقیقه شاهد از بین رفتن لکه ها خواهید بود و بعد از آن لباس را آبکشی نموده و می توانید لباس و پارچه مورد نظر را دوباره استفاده کنید.
شما می‌توانید قرص آسپرین را با مایع خوشبو کننده نیز مخلوط کنید و این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود لکه شما برطرف شود، باعث خوشبو شدن لباس و پارچه های شما نیز خواهد شد. آسپرین به دلیل داشتن ترکیبات بسیار خاص با لکه ها به آسانی واکنش می دهد، در نتیجه این امر باعث می‌شود که لکه شما به خوبی از بین برود.

آب ولرم پاک کننده لکه زعفران

از آب ولرم نیز می توانید برای از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس استفاده کنید، به شرط اینکه لکه شما کاملاً تازه باشد و از آن مدت زمان زیادی نگذشته باشد، در نتیجه اگر شما می خواهید از آب ولرم برای پاک کردن این گونه لکه ها استفاده کنید حتماً در ساعت اولیه اقدام به پاک نمودن آن کنید، زیرا اگر شما می خواهید این لکه ها را بدون هیچگونه مواد شیمیایی و یا پاک کننده ها از بین ببرید بهترین گزینه از بین بردن آن به محض مشاهده کردن می باشد که با استفاده از آب ولرم شما به مدت چند دقیقه می توانید آنها را از بین ببرید.
هنگام استفاده از آب ولرم حتماً به دمای آب بسیار توجه کنید، زیرا اگر آب شما بسیار داغ باشد احتمال دارد که لکه شما پخش شود و علاوه بر آن باعث می‌شود که اثرات لکه بر روی پارچه و یا لباس بماند، در نتیجه ابتدا شما دمای آب را به‌خوبی تنظیم کنید و بعد اقدام به از بین بردن این لکه ها نمایید.
آب ولرم برای افرادی که دسترسی آسان به پاک کننده های دیگر ندارند بهترین روش به شمار می آید و به دلیل این که از مواد شیمیایی برای از بین بردن لکه ها استفاده نمی شود یکی از سالم ترین روش ها از نظر زیست محیطی و همچنین برای خود افراد می باشد که قطعاً بیشتر افراد نیز ترجیح می‌دهند از این روش استفاده کنند که از نظر سلامت یک مسئله بسیار مهم خواهد بود.

از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس
مسواک، برای از بین بردن لکه زعفران روی لباس

لکه زعفران به دلیل داشتن رنگ زرد وقتی روی پارچه ایجاد شود بسیار نمایان خواهد بود، در نتیجه شما باید حتماً این لکه‌ها را به خوبی برطرف کنید تا هیچ گونه اثری بر روی پارچه و لباس نماند. مسواک به دلیل داشتن بافت بسیار نرم و یکنواخت گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس می باشد، به گونه ای که می توانید با استفاده از مسواک سطح مورد نظر را به آرامی ماساژ داده و این کار باعث می شود لکه هایی که در داخل پارچه نفوذ کرده اند به خوبی پاک شوند.
همچنین وقتی شما از مسواک برای برطرف کردن لکه استفاده می کنید دیگر نیاز به استفاده از پارچه و اجسام دیگر ندارید، در نتیجه کار برای شما بسیار آسان تر خواهد شد و همچنین راندمان کار شما نیز بالاتر خواهد رفت و شما در کوتاه ترین زمان می توانید حجم زیادی از لکه ها را برطرف کنید.

مایع ظرفشویی، بهترین لکه بر زعفران

مایع ظرفشویی بهترین لکه بر زعفران برای از بین بردن لکه زعفران روی پارچه و لباس به شمار می آید، زیرا این مایع به دلیل داشتن آنزیم های خاص می تواند گزینه خوبی برای از بین بردن تمام لکه ها مخصوصاً لکه زعفران باشد و با توجه به اینکه مایع ظرفشویی در بیشتر خانه ها وجود دارد شما می توانید از آن برای از بین بردن لکه زعفران استفاده کنید.
تمام مایع های ظرفشویی با هر مارک و برند و همچنین با عصاره های مختلف می توانند لکه های شما را به خوبی از بین ببرند، در نتیجه نوع مایع ظرفشویی زیاد مهم نمی باشد و با توجه به اینکه دارای قیمت مناسبی نیز هستند از نظر اقتصادی نیز باعث می شود بیشتر افراد از آن استفاده کنند که شما می توانید با ریختن چند قطره از آن لکه ها را از بین ببرید.
استفاده از مایع ظرفشویی بسیار ساده می باشد، به گونه ای که شما می توانید چند قطره از آن را روی لکه مورد نظر بریزید و آن را با دست بشویید و یا اینکه در داخل ماشین لباسشویی ریخته و در عرض چند ساعت لباس شما به خوبی پاک خواهد شد.
مایع ظرفشویی به دلیل داشتن غلظت مناسبی که دارد فقط با مقدار اندکی از آن می توانید حجم زیادی از لکه ها را از بین ببرید، در نتیجه برای افرادی که زمان برای آنها بسیار مهم می باشد گزینه خوبی خواهد بود.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *